FAQ - nejčastější dotazy

  • Co tvoří osvětlovací systém ARTLIGHTS?

Pod značkou ARTLIGHTS si můžete představit širokou škálu prvků a systémů 12V zahradního osvětlení. ARTLIGHTS je více než značkou spíše konceptem, sdružujícím prvky několika zajímavých osvětlovacích systémů předních světových výrobců. ARTLIGHTS je konceptem bezpečného, energeticky úsporného, designově atraktivního a kvalitně vyřešeného zahradního osvětlení s důrazem na úsporné a moderní LED technologie. Koncept ARTLIGHTS obsahuje stovky rozličných komponentů, dílů a prvků, které do sebe zapadají jako stavebnice a v rukou zkušenou profesionála představují základní stavební kameny pro atraktivní zahradní osvětlovací systém.

Nosnou linií konceptu ARTLIGHTS jsou prvky osvětlovacích systémů GARDEN LIGHTS, určené především pro profesionály, na své si však přijdou i zdatní a nároční zákazníci z řad odborné veřejnosti.

  • Mohu si svítidla řady GARDEN LIGHTS namontovat sám?

Odpověď je ANO, poměrně snadná instalce je velkou předností těchto prvků. Patříte-li však mezi majitele rozlehlejších zahrad a od osvětlení očekáváte o něco víc, neměli byste pohrdnout zkušenostmi firem, které se instalací zahradních svítidel zabývají profesionálně. Díky svým zkušenostem Vám pomohou vybrat správné typy svítidel pro konkrétní požadavky, důležitá je samozřejmě i volba světelného zdroje, odstínu světla a způsobu jeho šíření. Také volba správných kabelů a jejich odpovídající průřezů nesmí být podceňována. A samozřejmě i vlastní ovládání. Je mnoho možností, od časových spínačů, přes reléové spínače, řídící jednotky či senzorové spínače. Zvolit lze i dálkové ovládání. To vše je však vhodné konsultovat již s realizační firmou.

  • Lze u venkovního osvětlení ARTLIGHTS 12V kombinovat LED zdroje spolu s halogeny?

ANO, lze. U většiny svítidel, pokud jim v tom nebrání jejich konstrukce, si můžete zvolit světelný zdroj dle vlastního uvážení, dle výkonu, konstrukčního provedení, odstínu světla i místa použití. Přestože svítidla řady GARDEN LIGHTS jsou ve většině případů dodávána již s vestavěným předinstalovaným světelným zdrojem, přesto lze i tento předinstalovaný zdroj často nahradit jiným modelem. Lze kombinovat jakýkoli světelný zdroj, který bude splňovat parametry určené svítidlem. Alternativní možné světelné zdroje uvádíme v našich materiálech či katalogu. Když bude mít světelný zdroj všechny potřebné parametry jako je například typ patice, reflektor a bude ve 12V provedení, můžete vybrat jakoukoli jeho alternativu ze sortimentu firmy TECHMAR.

  • Je třeba svítidla GARDEN LIGHTS zazimovat?

Provozní teploty svítidel deklarovaný výrobcem jsou -20 °C až +50 °C. V případě přesáhnutí těchto mezních hodnot, nehrozí poškození světla, nebude-li se v těchto překročených teplotních podmínkách používat. Pro zvýšení životnosti svítidel obecně, ať už se bude jednat o jakékoliv svítidlo jakéhokoliv výrobce, je doporučeno neprovozovat svítidla během dne, za přímého slunečního osvětlení. Stejně tak v zimě, při velkých mrazech a ve sněhu, mohou svítidla díky tepelné složce svého výkonu (platí především pro halogeny) působit jako topidlo. Všechny svítidla Artlights 12V jsou v místě připojení na el. energii vybavena transformátorem 230V / 12V, který je rovněž zdrojem vyzařování tepelné energie. Chybu neuděláte, pokud adaptérové trafo na zimu odpojíte a uchováte v interiéru. Zvýšíte tak tím jeho životnost, jako u každého elektronického zařízení. Totéž platí i u časovače s displejem. Pokud nestihnete systém zazimovat a trafo zůstane na zimu na pozemku ukryté před sněhem i sluneční zářením (např. ukryté v dutém kameni apod.), nezoufejte, nic se nestane.

  • Mohu systém řídit stejnou řídící jednotkou jako závlahový systém Hunter?

Ano, pro závlahový systém Hunter i zahradní osvětlovací systém GARDEN LIGHTS lze s výhodou použít jednu centrální ovládací jednotku HUNTER. Záleží jen na počtu světelných okruhů, které chcete takto ovládat, abyste zvolili odpovídající velikost ovládací jednotky. Budete-li chtít zapojit např. 3 světelné okruhy a bude-li Váš závlahový systém obsahovat např. 10 sekcí, pak budete potřebovat řídící jednotku s celkovou kapacitou 13 sekcí. Používáte-li  pro řízení závlahy  např. jednotku PC+ s 10-ti sekcemi, stačí rozšířit jednotku o jeden 3-sekční modul PCM 300 a máte k dispozici dostatečnou kapacitu i pro ovládání osvětlení. Na požadovaném výstupu z řídící jednotky připojíte pomocí napěťového relé přívod pro osvětlení do vybraného světelného okruhu a můžete svítit!

Sortiment
Sortiment svítidel Internetový katalog je stále aktuální a je tím nejlepším pomocníkem při Vašem výběru svítidla.
FAQ
Nejčastější dotazy Nevíte si rady s produkty? Pokud nenajdete odpověď na Váš dotaz, neváhejte se nás zeptat!
Interaktivní katalog
Listování katalogy Virtuální prohlídka našich tištěných katalogů.
Velkoobchod
Velkoobchod Dodáváme velkoobchodním partnerům po celém území ČR a Slovenska.