IRIMON, spol. s r.o., obchodní zastoupení Techmar B.V. pro ČR a SR

FAQ - nejčastější dotazy Tisk

  • Co tvoří osvětlovací systém ARTLIGHTS?

Pod značkou ARTLIGHTS si můžete představit širokou škálu prvků a systémů 12V zahradního osvětlení. ARTLIGHTS je více než značkou spíše konceptem, sdružujícím prvky několika zajímavých osvětlovacích systémů předních světových výrobců. ARTLIGHTS je konceptem bezpečného, energeticky úsporného, designově atraktivního a kvalitně vyřešeného zahradního osvětlení s důrazem na úsporné a moderní LED technologie. Koncept ARTLIGHTS obsahuje stovky rozličných komponentů, dílů a prvků, které do sebe zapadají jako stavebnice a v rukou zkušenou profesionála představují základní stavební kameny pro atraktivní zahradní osvětlovací systém.

Nosnou linií konceptu ARTLIGHTS jsou prvky osvětlovacích systémů GARDEN LIGHTS a Garden Lights DESING COLLECTION, určené především pro profesionály, na své si však přijdou i zdatní a nároční zákazníci z řad odborné veřejnosti. I pro laickou veřejnost máme řešení v podobě ucelených jednoduchých svítidlových setů LUDECO, obsahujících kromě sady 3 svítidel i transformátor, kabely a spojky.  V nabízeném portfoliu komponentů  ARTLIGHTS si tak vybere každý.

  • Mohu si svítidla řady LUDECO namontovat sám?

Odpověď je ANO, svítidlové sety LUDECO jsou určeny právě pro ty z vás, kteří očekávají pouze jednoduché řešení jen s několika svítidly a preferuje ekonomické a jednoduché řešení svépomocí. Poměrně snadná instalce je velkou předností těchto prvků. Patříte-li však mezi majitele rozlehlejších zahrad a od osvětlení očekáváte o něco víc, neměli byste pohrdnout zkušenostmi firem, které se instalací zahradních svítidel zabývají profesionálně. Díky svým zkušenostem Vám pomohou vybrat správné typy svítidel pro konkrétní požadavky, důležitá je samozřejmě i volba světelného zdroje, odstínu světla a způsobu jeho šíření. Také volba správných kabelů a jejich odpovídající průřezů nesmí být podceňována. A samozřejmě i vlastní ovládání. Je mnoho možností, od časových spínačů, přes reléové spínače, řídící jednotky či senzorové spínače. Zvolit lze i dálkové ovládání. To vše je však vhodné konsultovat již s realizační firmou.

  • Lze u venkovního osvětlení ARTLIGHTS 12V kombinovat LED zdroje spolu s halogeny?

ANO, lze. U většiny svítidel, pokud jim v tom nebrání jejich konstrukce, si můžete zvolit světelný zdroj dle vlastního uvážení, dle výkonu, konstrukčního provedení, odstínu světla i místa použití.  Přestože svítidla řady GARDEN LIGHTS jsou ve většině případů dodávána již s vestavěným předinstalovaným světelným zdrojem, přesto lze i tento předinstalovaný zdroj často nahradit jiným modelem. Lze kombinovat jakýkoli světelný zdroj, který bude splňovat parametry určené svítidlem. Alternativní možné světelné zdroje uvádíme v našich materiálech či katalogu. Když bude mít světelný zdroj všechny potřebné parametry jako je například typ patice, reflektor a bude ve 12V provedení, můžete vybrat jakoukoli jeho alternativu ze sortimentu firmy TECHMAR.

  • Je třeba svítidla GARDEN LIGHTS zazimovat?

Provozní teploty svítidel deklarovaný výrobcem jsou -20 °C až +50 °C. V případě přesáhnutí těchto mezních hodnot, nehrozí poškození světla, nebude-li se v těchto překročených teplotních podmínkách používat. Pro zvýšení životnosti svítidel obecně, ať už se bude jednat o jakékoliv svítidlo jakéhokoliv výrobce, je doporučeno neprovozovat svítidla během dne, za přímého slunečního osvětlení. Stejně tak v zimě, při velkých mrazech a ve sněhu, mohou svítidla díky tepelné složce svého výkonu (platí především pro halogeny) působit jako topidlo. Všechny svítidla Artlights 12V jsou v místě připojení na el. energii vybavena transformátorem 230V / 12V, který je rovněž zdrojem vyzařování tepelné energie. Chybu neuděláte, pokud adaptérové trafo na zimu odpojíte a uchováte v interiéru. Zvýšíte tak tím jeho životnost, jako u každého elektronického zařízení. Totéž platí i u časovače s displejem. Pokud nestihnete systém zazimovat a trafo zůstane na zimu na pozemku ukryté před sněhem i sluneční zářením (např. ukryté v dutém kameni apod.), nezoufejte však, nic se nestane. U řídící jednotky je však třeba zajistit, aby na ní přímo nesvítilo slunce. Stačí jí však nainstalovat někam pod přístřešek, kde bude chráněna před slunečními paprsky a dlouhá léta Vám bude spolehlivě sloužit.

  • Mohu systém řídit stejnou řídící jednotkou jako závlahový systém Hunter?

Ano, pro závlahový systém Hunter i zahradní osvětlovací systém GARDEN LIGHTS a GARDEN LIGHTS DESIGN COLLECTION lze s výhodou použít jednu centrální ovládací jednotku HUNTER. Záleží jen na počtu světelných okruhů, které chcete takto ovládat, abyste zvolili odpovídající velikost ovládací jednotky. Budete-li chtít zapojit např. 3 světelné okruhy a bude-li Váš závlahový systém obsahovat např. 9 sekcí, pak budete potřebovat řídící jednotku s celkovou kapacitou 12 sekcí. Používáte-li  pro řízení závlahy  např. jednotku PRO-C s 9-ti sekcemi, stačí rozšířit jednotku o jeden 3-sekční modul PCM 300 a máte k dispozici dostatečnou kapacitu i pro ovládání osvětlení. Na požadovaném výstupu z řídící jednotky připojíte pomocí napěťového relé přívod pro osvětlení do vybraného světelného okruhu a můžete svítit!

Sortiment
Sortiment svítidel Internetový katalog je stále aktuální a je tím nejlepším pomocníkem při Vašem výběru svítidla.
FAQ
Nejčastější dotazy Nevíte si rady s produkty? Pokud nenajdete odpověď na Váš dotaz, neváhejte se nás zeptat!
Interaktivní katalog
Listování katalogy Virtuální prohlídka našich tištěných katalogů.
Velkoobchod
Velkoobchod Dodáváme velkoobchodním partnerům po celém území ČR a Slovenska.